Róża The Pilgrim

Napisany przez admin // 31 grudzień, 1969 // w Róże // 0 Komentarzy

pilgrim-pc485ki.jpgPilgrim
Synonimy: The Pilgrim, AUSwalker, Gartenarchitekt Gunther Schulze. Róża angielska Davida Austina. Wyjątkowy kwiat kremowo- żółty, pełny o rozetowo ułożonych płatkach, ciemniejszych im bliżej środka. Silnie pachnie. Pąki kuliste, ostro zakończone, na długich szypułkach. Kwiaty wyrastają po kilka/kilkanaście w bukietach na końcach pędów głównych i bocznych. Zakwita pod koniec maja i po przerwie powtarza kwitnienie do jesieni. W środku lata kwiaty bardziej otwarte, wypukłe, jak na zdjęciu poniżej.


pilgrim-11.jpg

pilgrim1.jpgLiście jasnozielone, zdrowe, lubiane przez skoczki różane. Pędy z małą ilością kolców – może rosnąć blisko miejsca zabaw dla dzieci. Zasadniczo jest dużą różą krzaczastą do wysokości 1,5 m. Pędy rosną prosto, ale pod ciężarem kwiatów przewieszają się na boki, drobna podpora jest wskazana. Kwiaty przewieszające się amlowniczo w dół przypominają róże Noisetta.

Na wschodzie kraju górna część pędów z pewnością podmarznie i róża utrzyma pokrój krzaczasty. Po łagodnej zimie, gdy końce pędów nie przemarzną, można potraktować ją jako niską różę pnącą i podwiązać do rusztowania/kratki. Co roku wycinam u podstawy jeden stary pęd aby odmłodzić krzew. Jak większość róż angielskich, Poilgrim może rosnąć w lekkim półcieniu w godzinach popołudniowych- wystawa południowo-wschodnia wydaje się najodpowiedniejsza. Wg. mnie to jedna z ładniejszych róż Austina, o romantycznym uroku i pięknym zapachu.

Pilgrim_1.JPG

Pilgrim_1.jpg

Nie wyobrażam sobie ogrodu różanego bez Pilgrima! Każdy z wielbicieli róż na pewno znajdzie choćby mały kącik lub donicę aby posadzić tę wartościową i jakże uroczą odmianę.

Pilgrim.jpg

Pilgrim_1.jpg

copy-of-the-pilgrim-1.jpg

O autorze

admin

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.