/* */ Rozarium :: Róża Schöne Dortmunderin

Róża Schöne Dortmunderin

Napisany przez Ewa // sierpnia 18, 2012 // w Róże // 0 Komentarzy

sam_2236-copy-2.jpgSchöne Dortmunderin – Floribunda (Noack 1991), synonim: Lasting Beauty, NOAdort. Odznaczona ADR w 1992 roku. Schöne Dortmunderin należy do grupy róż Noacka “Academie” – skupiającej niezawodne i najlepsze odmiany hodowcy.

Niezwykle obficie kwitnąca odmiana okrywowa/rabatowa, idealna na rabaty do dywanowych nasadzeń, rabaty mieszane i do donic.

Kwiaty intensywnie różowe, półpełne o średnicy ok. 4 cm, wyrastają w pękach po kilka na końcach pędów. W szybkim tempie wytwarza dużą ilość nowych pąków i powtarza bardzo obficie przez cały sezon! Wg mnie jedna z najobficiej kwitnących odmian!

Krzew średnio wysoki do 60-70 cm, o czerwono nabiegłych pędach. Liście zdrowe, z czerwonawym brzegiem, błyszczące. Idealna do posadzenia w półcieniu (minimum 5 godzin słońca).

Podczas sierpniowej wycieczki do Rosarium Dortmund moją największa uwagę przyciągały rabaty obsadzone właśnie Schöne Dortmunderin. Był to okres powtórnego kwitnienia róż a ta odmiana zaskakiwała ilością kwiatów i wyjątkowo zdrowymi liśćmi. Zasadzona była w wielu miejscach tego rosarium co świadczy o jej wartości. Z pewnością to też ukłon w stronę Noacka za tak sympatyczne imię róży – “Piękna Dortmundnianka”. Gdzie indziej, jak nie w Dortmund powinna być wychwalana! I to jak najbardziej zasłużenie! 

sam_2236-copy.jpg

O autorze

Ewa J.

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.