/* */ Rozarium :: Róża Sally Holmes

Róża Sally Holmes

Napisany przez admin // grudnia 31, 1969 // w Róże // 0 Komentarzy

Sally Holmes (Holmes 1982), pochodzenie: Ivory Fashion × Ballerina (hybrid musk, Bentall, 1937)

Jeden z ładniejszych mieszańców piżmowych.
Kwiaty duże, pachnące, kremowobiałe z lekko różowym nalotem, pojedyncze, zebrane w olbrzymie kwiatostany; Kwitnie cały sezon do jesieni.

Sally Holmes tworzy atrakcyjny krzew parkowy kwitnący ciągle przez cały sezon. Dorasta średnio do 150-250 cm. Rośnie szybko. Może rosnąć swobodnie, jako róża parkowa lub być podpinana do podpory, jako róża pnąca. Zimuje pod kopczykiem, mrozoodporność strefa 5b. RARYTAS!

To jedna z tych odmian, których piękno bardzo ciężko pokazać na zdjęciach. Proszę mi wierzyć na słowo, że nikt koło tej rózy nie przejdzie obojętnie. 

sally_holmes_1.JPG

sally_holmes_3.JPG

Sally_Holmes_2.JPG

Sally_Holmes_1.JPG

Sally_Holmes_2.JPG

Może ktoś zapyta, co wyróżnia tą różę od innych podobnych odmian? Tym wyróżnikiem będą oryginalne kwiaty w bardzo dużych bukietach (nawet po  20-30 szt na jednym pędzie!) oraz nieustannie zmieniający się odcień i barwa płatków. Kwiaty mogą np. rozkwitać w odcieniach bardziej różowo-białych a po kilku dniach zmieniając barwę do bardziej morelowo-kremowej (co widać na zamieszczonych zdjęciach). Dodadkowo pojedyncze kwiaty rozkwitają stopniowo jedne po drugich, co bardzo wydłuża kwitnienie. Przekwitnięte płatki same się oczyszczają i róża zawsze wygląda porządnie. 

sally_holmes.JPG

sally_holmes_bukiet.JPG

sally_holmes_4.JPG

sally_holmes_5.JPG

O autorze

admin

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.