/* */ Rozarium :: Róża Pomponella

Róża Pomponella

Napisany przez admin // czerwca 15, 2021 // w Róże // 0 Komentarzy

pomponella-2-11.jpgPomponella

Róża Kordesa wyróżniona nagrodą ADR! Odporna i zdrowa-  to jej najwieksze zalety! Różowe kwiaty, o lekkim zapachu są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Kwiaty, jak pompony, kuleczki, pod koniec kwitnienia  szerzej się otwierają. Na każdym pędzie wyrasta duży bukiet kwiatów. Pędy są sztywne, więc nie ma problemu z pokładaniem się na boki. Przewiesza się lekko. Latem 2009 kwitła non stop, nie było dnia bez kwiatka, od czerwca do grudnia. Liście zupełnie zdrowe, bez śladu plamek i mączniaka. Polecam sadzenie kilku krzewów razem w odległości 40-50 cm aby szybko uzyskać dużą kępę. Wysokość około 80 cm, szerokość 70cm (po 2 latach). Z czasem może osiągnąć nieco większe rozmiary.

Pomponella należy do serii Marchenrosem – róż baśniowych. Wg. mnie największym jej atutem jest stałe kwitnienie do mrozów i całkowita odporność na choroby. Polecam na mieszane rabaty, z takimi roślinami, jak: lilie, liliowce, dzwonki. Na poniższym zdjęciu widać wyraźnie jak wiele kwiatów wyrasta na jednym pędzie.

Picture_033.jpg

pomponella.jpgPo trzech latach od posadzenia krzew zakwitł w czerwcu niezwykle obficie. Kwiaty w tak dużych pękach, że pod swoim ciężarem zwieszały się w dół. Podpórki bambusowe zdały egzamin. Po pierwszym kwitnieniu nastąpiła krótka przerwa, za to krzew wykorzystał swoją energię i wydał silny 1,6 m pęd. Po miesiącu róża zaczęła powtarzać kwitnienie. Do dziś (koniec września) wciąż kwitnie. Liście zdrowe w dalszym ciągu, bez śladów mączniaka czy czarnej plamistości.

 

pomponella2.jpg

Picture_037.jpg

Pomponella.jpg

Pomponella.jpg

Pomponella2.jpg

Pomponella.JPG

O autorze

admin

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.