/* */ Rozarium :: Róża Nozomi

Róża Nozomi

Napisany przez Ewa // czerwca 15, 2021 // w Róże // 0 Komentarzy

nozomi-1.jpgNozomi
Synonim: Heideroslein Nozomi, hodowca: Onodera 1968, krzyżówka: Fairy Princess (1955) x Sweet Fairy.
Japońska róża okrywowa. Jej pędy lekko wznoszą się nad ziemią rosnąc poziomo na szerokość 120 cm. Liście małe, dekoracyjne, błyszczące, bardzo gęste są niewątpliwą ozdobą krzewu przez cały sezon.
Kwiaty małe, pojedyncze, jasnoróżowe z żółtym środkiem pylników. Lekki zapach. Kwitnie raz, na zeszłorocznych pędach. Zalecane bardzo lekkie cięcie po kwitnieniu. Wiosną nie należy przycinać jej pędów. Idealna róża na skarpy i pochyłości, szybko i dobrze okrywa grunt. Rośnie zdrowo, jest tylko lekko wrażliwa na choroby podczas długotrwałych deszczy. Polecam sadzenie kilku sztuk na obwódki lub przód rabaty, na tarasy lub miejsca z dużą pochyłością terenu.

nozomi-copy.jpgMój krzew rośnie trzeci sezon. Był kilka razy przesadzany dlatego nie osiągnął jeszcze pokaźnych rozmiarów.

Bardzo lubię te drobne, pojedyńcze kwiatki o naturalnym uroku. Liście są wyjątkowo dekoracyjne a cały krzaczek idealnie okrywa glebę.

Pędy Nozomi są zwykle dobrze okryte zimą przez warstwę śniegu więc nie ma problemu z przemarzaniem pędów. Krzew z roku na rok nabiera objętości i rozrasta się szeroko na boki. Kwitnienie trwa bardzo długo, praktycznie cały czerwiec i lipiec ukazują się stopniowo kolejne kwiaty. Wartościowa róża o subtelnym uroku!

 nozomi-2-copy.jpg


O autorze

Ewa J.

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.