/* */ Rozarium :: Róża Moonlight

Róża Moonlight

Napisany przez Ewa // sierpnia 15, 2012 // w Róże // 0 Komentarzy

moonlight-kordes.jpgMoonlight – Kordes’ Rose Moonlight
Róża pnąca Kordesa z grupy KletterMaxe z roku 2004. Kwiaty w kolorze cytrynowym, lekko ciemniejsze na brzegach płatków zewnętrznych, rozwijają się z czerwono nabiegłych pąków. Podczas przekwitania jaśnieją i różowieją. Pęki kwiatów po kilka sztuk, kwiaty pełne, bardzo duże o średnicy 12 cm, pachnące. Można ścinać je do bukietów. Kwiaty samoczyszczące, płatki same opadają po przekwitnięciu.

Kwitnie w czerwcu bardzo obficie. Powtarza kwitnienie w drugiej połowie lata z mniejszą intensywnością ale ciągle aż do mrozów pojawia się trochę kwiatów. Jeśli nie obetniemy przekwitłych kwiatów zawiążą się ładne, kuliste owoce, które zdobią krzew w czasie zimy. Odmiana bardzo zdrowa i witalna. Proszę zwrócić uwagę na błyszczące, ciemne liście zupełnie wolne od chorób. Duża ilość pędów szkieletowych o przyroście rocznym około 2 m. Wysokość krzewu 2,5-3 m, szerokość około 1-2 m w zależności od prowadzenia. Mrozoodporność zadowalająca w klimacie zachodniej Polski. Będę wdzięczna za komentarze o jej wytrzymałości na pozostałym obszarze kraju.

moonlight.jpg

Odznaczona złotym medalem w Belfast w 2007 roku. Aż dziw bierze, że ta ,zdawałoby się, idealna “Kordeska” nie dobiegła w wyścigu po ADR.

Poniżej kilka zdjęć rabaty z różami pnącymi w towarzystwie Moonlight (duży format otworzy się po kliknięciu na zdjęcie)

bonica-moonlight-ru-2-1.jpg

bonica-moonlight-ru-1.jpg

O autorze

Ewa J.

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.