/* */ Rozarium :: Róża Scarlet Moss

Róża Scarlet Moss

Napisany przez admin // grudnia 31, 1969 // w Róże // 0 Komentarzy

scarlet-moss1.jpgRóża Scarlet Moss – Ralph S. Moore 1988; róża mchowa, miniaturowa; pochodzenie: Dortmund x [ Dortmund x { Little Darling x Ferdinand Pichard] x Fairy Moss}] x Dortmund x [Fairy Moss x GA822]

Nieprzerwanie kwitnąca niska odmiana róży mchowej. Nadaje się idealnie do donic na patio oraz na przód rabaty. Pąki pięknie omszone, szpiczaste, osadzone po kilka na pędzie.

scarlet-moss3.jpg

Scarlet_Moss_3.JPG

scarlet-moss2-3.jpgKwiaty ciemno-czerwone, bez zapachu, pełne lub półpełne z żółtymi pylnikami. Liście ciemne, błyszczące, skórzaste. Krzew sam naturalnie się zagęszcza i dorasta do 50 cm wysokości. Lekko podatny na mączniaka prawdziwego w czasie letnich upałów. Po ustabilizowaniu pogody dolegliwości szybko ustępują.

Scarlet Moss rośnie u mnie  od kilku lat w dużej donicy i w sezonie stoi na tarasie obok miejsca wypoczynku, abym mogła się cieszyć tymi uroczymi kwiatami. Krzew na własnych korzeniach wyhodowany z sadzonki pędowej, bardzo dobrze się zagęszcza. Donica na zimę jest dołowana w gruncie i przykrywana kopczykiem ziemi. To wyjątkowo odporna na mróz i przede wszystkim niezwykle obficie i ciągle kwitnąca odmiana! Polecam gorąco!

Scarlet_Moss_1.JPG

Scarlet_Moss_2.JPG

Poniżej kilka zdjęć Scarlet Moss w zestawieniu z różami: Escimo Flower Circus (kremowa) i Twin Flower Circus (czerwona). 

escimo_scarlet_moss_1_-_Copy.JPG

twin_escimo_scarlet_moss_5.JPG

twin_escimo_scarlet_moss_4_-_Copy.JPG

escimo_scarlet_moss_4_-_Copy.JPG

Zdjęcia w ogrodzie autorki. 

O autorze

admin

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.