/* */ Rozarium :: Róża Lavaglut

Róża Lavaglut

Napisany przez admin // czerwca 13, 2021 // w Róże // 0 Komentarzy

Lavaglut - hodowca Kordes 1979 r. Niezwykle piękna rabatowa róża o jednej z najciemniejszych czerwieni, jakie uzyskano w hodowli.Kwiaty średniej wielkości zebrane w bukiety o cudownych, prawie czarnych pąkach. Gertruda pisze: "Jak większość rabatowych róż , nie pachnie , ale ten cudowny szkarłatny kolor , bije po oczach z każdego zakątka ogrodu- nie da się przejść obok niej obojętnie . Na mróz odporna , na choroby średnio co jakiś czas gości czarną plamistość - ale nie patologicznie."

lavaglut.JPG

Krzew dorasta do ok. 50 cm lub troszkę więcej po kilku latach. Ciemna barwa kwiatów jest intensywniejsza podczas ostatniego kwitnienia jesiennego. Lavaglut kwitnie prawie bez przerwy już w pierwszym roku po posadzeniu. Na rabacie posadziłam kilka sztuk razem, co dało od razu dobry efekt nieustajacego kwitnienia! Czarne pąki są doprawdy zachwycające! Warto połączyć ją z inną białą odmaną aby poprzez kontrast jeszcze bardziej uwypuklić jej barwę. Szczerze polecam! 

Lavaglut_1.JPG

Ta ciemna czerwień jest bardzo trudna do realnego oddania jej na zdjęciach. Wszystkie przedstawione tu zdjęcia są jaśniejsze niż prawdziwy kolor Lavaglut. 

O autorze

admin

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.