/* */ Rozarium :: Róża Honore de Balzac

Róża Honore de Balzac

Napisany przez admin // stycznia 26, 2021 // w Róże // 0 Komentarzy

balzac.jpgHonore de Balzac, MEIparnin, Romantic Days,
róża wielkokwiatowa polecana przez ADRseria Romantica, hodowca Meilland 1994. Srebrny medal Saverne 1992.
Wyjątkowy, przepiękny kwiat o 41-50 płatkach, średnicy 13-14 cm i zapachu brzoskwiniowym. Rozwija się powoli i długo utrzymuje na pędzie. Kolor płatków: jasny kremowy z różowym brzegiem. Róża powtarzająca, zdrowa i odporna. Liście ciemne, błyszczące. Wzrost  do 110cm. Dobrze rośnie w pełnym słońcu. Bardzo elegancka róża na pierwszy plan rabaty i do nasadzeń w grupach po 3-5 sztuk. Sprawdza sie też w pojemnikach na tarasach i patio.
Krzyżówka: (Marion Foster x KORax) x Lancome.

Roczny krzew wydał w tym sezonie 6-7 kwiatów. Nie chorował i kwitł długo jesienią. Krzew na razie nie zachwyca mnie wielkością ani pokrojem, ale dajmy mu jeszcze trochę czasu. Ocenimy go w następnym sezonie.

Kolejny sezon przyniósł miłą niespodziankę,  bo róża wypuściła dwa długie pędy ponad metrowej wysokości, zakończone juz nie pojedyńczym kwiatem ale całym bukietem :) Kwiaty trzymały się na pędzie bardzo długo, ponad 3 tygodnie. Gdy jeden kwiat przekwitał, otwierał się kolejny. Zewnętrzne płatki w pąku miały oryginalne zielonkawe brzegi. Kształt kwiatów idealnie kulisty! Balzac może śmiało konkurować z takimi pieknościami, jak Eden Rose czy First Lady!

Honore_de_Balzac.JPGDSC_0218.JPG

Honore_de_balzac.jpg

O autorze

admin

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.