/* */ Rozarium :: Róża Heidetraum

Róża Heidetraum

Napisany przez admin // grudnia 31, 1969 // w Róże // 0 Komentarzy

heidetraum2.jpgHeidetraum
Synonimy: Flower Carpet, Emera, Blooming Carpet, Emera Pavement, Pink Flower Carpet.
Krzyżówka: Immensee x Amanda.
Róża rabatowa/okrywowa, hodowca Noack 1989.

Nagrody: ADR i RHS Award of Garden Merit!
Gęsty, zdrowy krzew wysokości do 80 cm i szerokości 1m, polecany też na gorsze stanowiska, bardzo odporny na choroby i mróz. Dobrze znosi upał! Zaczyna kwitnąć w czerwcu i powtarza kwiatnienie przez cały sezon kwitnąc do samych mrozów. Jeszcze w listopadzie krzewy są obsypane kwiatami. Kwiaty mają kolor ciemny różowy, 15 płatków, wyrastają w pękach po 10-25 na pędzie. Lekko pachnie. Liście małe, błyszczące, bardzo zdrowe. Co kilka lat należy wiosną odmłodzić krzew poprzez wycięcie najstarszych pędów przy ziemi. Polecam tą odmianę, jako jedną z najlepszych okrywowych! Strefa mrozoodporności 4-9 USDA. Zimuje bez okrycia na zachodzie kraju. W chłodniejszych rejonach wymaga kopczykowania.

dsc_0065-1.jpgPędy początkowo rosną w górę a z czasem pochylają się na boki. Krzewy są dość gęste i ładnie zakrywają glebę. Idealnie sprawdza się w słonecznych przedogródkach! Zaleca się sadzić 3 szt/m2 lub co 50 cm w szpalerze. Kolce tej odmiany mocno haczą ubrania- uwaga na sadzenie przy miejscach zabaw dla dzieci.

Oceniam ją bardzo dobrze, 8 na 10 pkt. Zupełnie bezobsługowa, idealna dla “niedzielnych” ogrodników. Poza wiosenną dawką nawozu i kompostu nie wymaga opieki.


Poniższe zdjęcie zrobione 2. listopada – jedna z najdłużej kwitnących róż!

heidetraum5-1.jpg

Zdjęcia w ogrodzie autorki.

Heidetraum.jpg

heidetraum_33.jpg

Aspirin_Kent_Heidetraum_sciezka_kasia.jpg

Ostatnie 3 zdjęcia: Katarzyna Cholewińska. 


O autorze

admin

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.