/* */ Rozarium :: Róża Cinderella

Róża Cinderella

Napisany przez Ewa // sierpnia 2, 2012 // w Róże // 0 Komentarzy

Bajkowa róża o nostalgicznym uroku w stylu starych róż! W konkursach nowości różanych w Baden-Baden, Genewie i Rzymie została wyróżniona złotymi medalami. Jedna z ulubionych róż samego hodowcy Kordesa.

Rośnie u mnie trzeci rok. Posadzona po wschodniej stronie domu około 1 m od muru. Jest wciąż zdrowa i w tym roku urosła do około 2 m wysokości. Na razie ma tylko trzy długie pędy ale mam nadzieję, że z czasem zacznie się zagęszczać.  Pnącej róży zawsze trzeba dać czas minimum 3-4 lata na dobre zakorzenienie i rozbudowanie krzewu.

Róża krzaczasta/parkowa powtarzająca z grupy Marchenrosen, hodowca: Kordes 2003.

Kwiat pełny rozetowy, mocno pachnący (owocowo, jabłkowo), w kolorze jasnego, pastelowego różu o średnicy około 10 cm. Kwitnie podobnie do róż historycznych, głównie w baldaszkach po 4-6 kwiatów. Odmiana bardzo zdrowa, odporna na choroby. Nie zauważyłam jeszcze ani plamki plamistości lub mączniaka. Osiąga wysokość około 1,5 m jako krzew lub 2 m jako pnąca forma Climbing.

cinderella2-copy.jpg

Kwiaty delikatnie zwieszają się co dodaje jej romantycznego uroku. Najlepiej wygląda na ażurowej kratce w pobliżu ławeczki. Może okazać się jedną z najbardziej urokliwych róż pnących o dużej odporności na choroby!


Cinderella

O autorze

Ewa J.

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.