/* */ Rozarium :: Róża Astrid Grafin von Hardenberg

Róża Astrid Grafin von Hardenberg

Napisany przez Ewa // sierpnia 17, 2012 // w Róże // 0 Komentarzy

astrid-grafin1-1.jpgRóża krzaczasta Nostalgie Rose, firmy Rosen Tantau 2001. Wyhodowana przez Hansa Jurgena Eversa w 1997 roku. Medalistka na wystawach róż. Synonim: Nuit de Chine.

Krzew smukły i wysoki do 150 cm, z czasem przewieszający. Uroczy, pełny (ponad 40 płatków), ćwierćrozetowy, ciemny kwiat barwy bordowo-purpurowej z fioletowym środkiem o średnicy do 8 cm. Wyjątkowy, bardzo silny zapachcytryny! Podobny do róż historycznych. Hodowca poleca ją na miejsca słoneczne w pełnym słońcu. Moja młoda sadzonka pierwszego roku bardzo cierpiała od słońca. Płatki sie przypalały i szybko opadały. Być może to wina wieku oraz słabych korzeni i w następnych sezonach lepiej utrzyma kwiaty. Opisywana, jako zdrowa a również lekko wrażliwa na choroby w niesprzyjających warunkach pogodowych. Czas pokaże. W tym roku rosła zdrowo i silnie.

astrid-grafin-oferta-copy.jpgPo roku widać juz wyraźnie jej wigor i tendencje do dużych rozmiarów. Dla mnie najbardziej cenny zapach i kolor! Pędy są bardzo sztywne, na końcach których trzymają się prosto duże kwiaty. Kwitną dość długo. W drugim roku uprawy kwiaty nie paliły się tak bardzo od słońca, ale po południu były ocienione przez duże drzewo. Poniżej rabata mieszana z różą Iceberg, miskantem i dzwonkami.

astrid-grafin-2-copy.jpg

astrid-grafin.jpg

O autorze

Ewa J.

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.