/* */ Rozarium :: Róża Aphrodite

Róża Aphrodite

Napisany przez admin // czerwca 13, 2021 // w Róże // 0 Komentarzy

aphrodite-2-1.jpgAphrodite
kolejna udana krzyżówka róży wielkokwiatowej z grupy róż nostalgicznych, hodowca Tantau 2006 r.
Odmiana ta wydaje bardzo duże, jasnoróżowe, trwałe i lekko pachnące kwiaty na sztywnych, wyprostowanych łodygach. Kwiaty osiągają średnicę do 12 cm, rozwijają się powoli, tworząc ćwierćrozetowy puchar.
Płatki tej róży są grube, bardzo trwałe, jakby woskowane, odporne na deszcz i upał. Równie długo utrzymuje się w wazonie. Krzew osiąga wysokość do 0,8 m, pokrój wzniesiony. Dobra odmiana do donic, na patio czy taras. Potrzebuje nawożenia i dużo słońca do obfitego kwitnienia. Będzie dobrym dopełnieniem sadzona np. przed różą pnącą wraz z niebieskimi ostróżkami i białą gipsówką. Polecam sadzić po 2-3 szt. w grupie co 40 cm.

Aphrodite rośnie u mnie od 2009 roku. Nie miała lekkiego startu, bowiem przesadzana 2 razy, z podciętymi korzeniami musiała startować niemal od zera. Jednak szybko wznowiła wzrost i nawet powtarzała kwitnienie w drugiej połowie lata. Na końcach pędów rozwijają się 1-3 kwiaty. Zdecydowanie lepiej będzie wyglądała w grupie kilku sztuk razem. Pojedyńczy okaz trochę ginie wśród innych roślin. Podsumowując muszę przyznać, że trwałość i odporność kwiatów na deszcz oraz zdrowe liście plasują ja wysoko w pierwszej dziesiątce róż wielkokwiatowych!

aphrodite-1.jpg

aphrodite.jpg

Poniżej zdjęcia przez uprzejmość p. Anna Berkowska:

Aphrodite_Tara.jpg1.jpg

Aphrodite_Tara.jpg2.JPG

Aphrodite_Tara.jpg3.JPG

O autorze

admin

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.