/* */ Rozarium :: Róża Acropolis

Róża Acropolis

Napisany przez admin // czerwca 14, 2021 // w Róże // 0 Komentarzy

acropolis-12.jpgRóża rabatowa, hodowca Meilland 2007.
Pąk kulisty, kształtny, otwiera sie powoli.
Bardzo oryginalny kolor kwiatów: kremowo-różowy, w miarę przekwitania zielenieje. Najbardziej zielony odcień kwiaty uzyskały w roku posadzenia, kolejne lata dały bardziej różowe odcienie.

Kwiaty lekko pachnące, średnicy 9 cm, pełne (30 płatków), kwitnące w bukietach. Jedne z najtrwalszych kwiatów, jakie znam, utrzymują się do 3 tygodni na pędzie i równie długo stoją w wazonie. Kwiaty rozwijają się stopniowo, co daje efekt ciągłości kwitnienia. 
Płatki odporne na niesprzyjające warunki pogodowe. Przekwitając osypują się same z szypułek. Róża powtarza kwitnienie kilka razy w sezonie. 
Krzew osiąga dość dużą wysokość, jak na róże rabatową: ponad 1,2m.
Pokrój krzewu wzniesiony, wyprostowany, nie pokłada się na boki. Róża zdrowa o dużej sile wzrostu. Odporna na mróz na zachodzie kraju, wymaga okrycia w chłodniejszych rejonach. Cięcie mocne lub średnie w zależności od oczekiwanej wysokości krzewu. Dla lepszego efektu polecam sadzenie kilku sztuk w grupie co 40cm.
Acropolis2_-_pk.jpg
Wg mnie to jedna z atrakcyjniejszych odmian rabatowych ostatnich lat. ładnie wygląda na rabacie mieszanej w towarzystwie bylin: dzwonków, naparstnic, goździków brodatych itp.
picture-198.jpg
Acropolis.jpg
 
Acropolis.jpg
 
Wszystkie zdjęcia w ogrodzie autorki.
 
Acropolis.JPG

Acropolis.jpg

acropolis_2.JPG

Acropolis_3.jpg

acropolis_2.jpg

O autorze

admin

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.