/* */ Rozarium :: Literatura

Literatura

Napisany przez admin // lutego 8, 2017 // w Ogród // 0 Komentarzy

W szary, zimowy dzień nie ma nic lepszego niż usiąść w fotelu z dobrą książką o różach. To niezwykle ekscytujące, gdy można dowiedzieć się o powstaniu starych róż sprzed setek lat, które planujesz właśnie posadzić w swoim ogrodzie. A może chcesz odkryć drzewo genealogiczne swojej ulubionej odmiany? Jak usystemtyzowano i podzielono tak wiele grup i gatunków? Jak połapać się w tysiącach odmian i które wybrać do swojego małego ogrodu? Mam nadzieję, że odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdzisz w wymienionych pozycjach. Oto najciekawsze tytuły z mojej biblioteki. Przyjemnej lektury!

botanicas_roses.jpg  Botanica's Roses, The Encyclopedia of Roses; autor: Peter Beales i zespół. Jedna z największych encyklopedii róż, najważniejsze róże dzikie i ponad 4000 odmian hodowlanych ze zdjęciami. 

The_Graham_Stuart_Thomas_Rose_Book.jpg  The Graham Stuart Thomas Rose Book: Comprising His Trilogy : the Old Shrub Roses; Shrub Roses of Today; Climbing Roses Old and New; autor: Graham Stuart Thomas. "Biblia różana", której nie powinno zabraknąć na półce miłośnika róż. Zdjęcia i ilustracje autora.

Climbing_roses_of_the_world.jpg  Climbing Roses of the World; autor: Charles Quest-Ritson. Największe opracowanie o różach pnących, historycznych i współczesnych. 

The_English_Roses.jpg  The English Roses; autor: David Austin. Historia i howla róż angielskich. Tajniki powstania, szczegółowe opisy odmian, uprawa i aranżacja róż angielskich w ogrodzie. Obszerne, bogato ilistrowane wydanie albumowe.

old_roses_and_english_roses.jpg  Old Roses and English Roses; autor: David Austin. Mały format. Zwięźle i rzeczowo napisana książka o starych i angielskich odmianach. 

shrub_roses_and_climbing_roses.jpg  Shrub Roses and Climbing Roses; autor: David Austin. Mały format. Zwięźle i rzeczowo o różach krzaczastych, parkowych i pnących z charakterystyką najciekawszych odmian.

Rosa_gallica_Verier.jpg  Rosa Gallica; autor: Suzanne Verrier. Szczegółowo omówiony temat róż francuskich z opisem odmian i zdjęciami. Jedyna tak obszerna pozycja o różach francuskich w sprzedaży.


Grtnern_mit_Alten_Rosen.jpgGärtnern mit Alten Rosen, autor: John Scarman. Angielski hodowca róż mieszkający w Niemczech przedstawia w ciekawy sposób róże historyczne, objaśnia ich metody cięcia i uprawy w ogrodzie. 
O autorze

admin

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.