Dzwonek Campanula

Napisany przez admin // 31 grudzień, 1969 // w Inne rośliny // 0 Komentarzy

Dzwonki są idealnym towarzystwem dla róż. Rosną dobrze w miejscach słonecznych i półcienistych na przeciętnej glebie. W zasadzie nie wymagają wiele zabiegów pielęgnacyjnych poza lekkim nawożeniem wiosennym i przycięciem pędów po kwitnieniu. Poniżej kilka moich ulubionych dzwonków.

Dzwonek brzoskwiniolistny - Campanula persicifolia 
kwitnie w okresie: czerwiec- lipiec, po przycięciu powtarza kwitnienie jesienią. Kwiaty: niebiesko-fioletowe.
Kwiaty nadają się do cięcia (długo stoi w wazonie). Lubi stanowiska nasłonecznione lub lekko ocienione. 
Dobrze się czuje na każdej, przeciętnej, umiarkowanie wilgotnej glebie ogrodowej. Lubi nawożenie kompostem. Rozmnażanie przez podział kęp wczesną wiosną lub jesienią . 

dzwonki_re.jpg

dzwonki_1_-_Kopia.JPG

dzwonki_brz._-_Kopia.jpg

Eden_1_1.JPG

 Dzwonek karpacki ( Campanula carpatica) - najlepiej sprawdza się na rabatach oraz w ogródkach skalnych. Dobrze rośnie na murkach, w szczelinach między kamieniami, gdzie ziemia pozostaje lekko  wilgotna i chłodna. Nadaje się również do pojemników. Po kwitnieniu należy ściąć pędy prawie nad ziemią. W ciągu dwóch tygodni wyrosną nowe i roślina ponownie zakwitnie. Bylina ta lubi glebę dobrze zdrenowaną oraz słoneczne stanowiska.  Dobrze wypełnia puste miejsca między różami.

Dzwonek Poszarskiego (Campanula poscharskyana)

płożąca bylina dorastająca do 20 cm wysokości, ale pędy kwiatowe mogą osiągać nawet 70cm. idealnie pokrywa powierzchnię i jest całkowicie mrozoodporny. Najobficiej kwitnie w czerwcu, razem z pierwszym kwitnieniem róż. Powtarza kwitnienie słabiej do jesieni. Roslina bardzo efektowna zarówno na rabatach jak i murkach, posadzona między szczelinami kamieni. 

G_E_Cover.JPG

Golden_Eye_Cover_2.JPG

O autorze

admin

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby napisać odpowiedź. Zaloguj »

Komentarz sie pojawi po zaaprobowaniu.